Bezhasztagu

Jak łapać last minute?

Pieniądze szczęście nie dają. Podobno. Każdy z nas słuszność tej tezy wolałby jednak sprawdzić osobiście. Osobiście też można wybrać się na wakacje, które dzięki kilku wskazówkom mogą okazać się niezapomnianą, i przy okazji, najtańszą podróżą naszego życia.

Okazjom w szczegóły zaglądać się nie powinno. Ano nieprawda! Wiele stron internetowych, jak również biur podróży, oferuje nam last minute, które są w stanie spełnić większość naszych oczekiwań. Wystarczy kilka pewnych decyzji i ruchów, aby otrzymać wymarzone wakacje z rewelacyjną ceną w komplecie. Przygotowałam dla Was 10 (subiektywnych) porad, które ułatwią Wam złapanie jak najkorzystniejszej oferty. Niezaplanowany wyjazd jest możliwy, trzeba jednak zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii:

 

Boska dziesiątka!

 

 • PASZPORT – dokument niezbędny dla osób , które chcą być „gdzieś” za „jak najmniej”. Warto zabrać się za to wcześniej, ponieważ w szczycie sezonu wyrobienie paszportu zajmuje około jednego, pełnego miesiąca. Jak więc widzicie, złapanie hitu cenowego do Egiptu, Tunezji bądź przykładowo Turcji nie wchodzi w grę przy posiadaniu jedynie dowodu osobistego. Wspomniane wyżej kierunki są niezwykle opłacalne finansowo, ponieważ koszt tygodniowego wyjazdu w te rejony może być nawet niższy niż 1000 zł.
 • WEEKENDOM MÓWIMY STANOWCZE „NIE” – w zeszłym roku przez kilka dni bacznie obserwowałam ceny kilku interesujących mnie ofert. Jakież było moje zdziwienie, gdy w sobotę rano wybrane przeze mnie okazje albo zostały już wykupione, albo ich ceny były prawie o połowę wyższe. Biura podróży doskonale zdają sobie sprawę, że ludzie mają wolne weekendy. A skoro w sobotę i w niedzielę większość z nas ma więcej czasu wolnego, poświęcamy go na ważne dla nas sprawy, jakimi są na przykład wakacje. Z tego też powodu koszty wzrastają, a nieświadome osoby biorą to, co widzą. Nie dajcie się nabrać i pamiętajcie: łapanie okazji w weekend jest surowo zabronione!
 • NAJLEPSZE OFERTY – z moich obserwacji wynika, iż najlepsze okazje pojawiają się w czwartek i w piątek. Nie jest to żadna reguła i można, oczywiście, znaleźć coś taniego w inne dni robocze, ale proponowane przez agencje okazje wydają się być wtedy wyjątkowo korzystne. Doskonale pamiętam zeszłoroczną ofertę biura podróży Rainbow, ponieważ niełatwo zapomnieć o możliwości spędzenia 7 dni na Zakynthos w luksusowym hotelu, z lotami, transferami i pełnym wyżywieniem w podanej powyżej cenie. Nie, to nie żart, za tysiaka od osoby można spokojnie wybrać się na tydzień do Grecji 😉

 

fot. bezhasztagu

 

 • POMOCNE STRONY INTERNETOWE – mogłabym wymieniać bez końca; wystarczy wpisać w wyszukiwarkę „najlepsze oferty last minute”, aby pojawiło się mnóstwo stron z tanimi i szybko-dostępnymi wyjazdami. Przejrzałam wiele z nich i nie wszystkie reklamowane witryny są godne polecenia. Moi faworyci to: travelplanet, fly oraz lastowiec. Jednak to dzięki fosterplanet spełniłam swoje marzenie  o greckiej wyspie Rodos, a wyjazd będę już zawsze wspominać z uśmiechem na twarzy!
 • ALL INCLUSIVE – i nadprogramowe, przywiezione ze sobą do Polski kilogramy przestają mieć jakiekolwiek znaczenie! 😀 Jeśli stawiacie na totalny wypoczynek przy hotelowym basenie, wyjazd bez wykupienia tej opcji to fatalny błąd, wierz mi na słowo! Opalanie same w sobie jest nudne, jeśli jednak skusicie się na wszystkie oferowane przez hotel napoje i przekąski, Wasze podniebienie na pewno nudzić się nie będzie. Poza tym, grzechem byłoby obojętne przejście obok orientalnej dla nas kuchni, czyż nie? 😀
 • 2 + 1 – udane wakacje to nie tylko plaża, słońce i nieprzespane noce. To także towarzysze podróży, dzięki którym wyjazd może okazać się przygodą życia. Na głównych stronach większości agencji podróżniczych trudno znaleźć korzystne oferty dla 3 osób. Złapanie okazji w trzech jest jednak jak najbardziej możliwe! Wystarczy jedną z osób potraktować (ale tylko w sieci! 😉 ) jako dostawkę, dzięki czemu koszt całości za tego uczestnika wyjazdu okaże się mniejszy (zazwyczaj z uwagi na mniejsze, pojedyncze łóżko). Pełny koszt wyjazdu (za trzy osoby) można więc rozłożyć na wszystkich podróżujących, z racji czego każdy z uczestników jest w stanie zyskać nieco niższą cenę.

 

fot. bezhasztagu

 

 • SAMOLOT – wiem, że nie wszyscy mają ochotę na chwilę zapomnienia w przestworzach. Wiem też, że chwila ta dosłownie i w przenośni zapomnienia jest warta! To nie tylko niesamowite odczucia i widoki, lecz także ogromna oszczędność czasu i naszej energii. Ten środek transportu dostarczy nas na miejsce zaledwie w kilka godzin, dzięki czemu pełni sił będziemy w stanie od razu „zabrać się” za „urlopowanie”. 😉
 • BIURA PODRÓŻY – większość wyjazdów organizuję sama, moje doświadczenie z biurami podróży jest więc niewielkie. Mogę  za to polecić Wam Traveliadę (nie, nie jest to płatna reklama), która pod każdym względem zadowoliła moje podróżnicze zmysły 😉 Czasem bywam marudna, ciężko mi dogodzić i łapie mnie: „Czego chcę? Nie wiem. Ale kiedy tego chcę? TERAZ!”. Do tej agencji doczepić się jednak nie mogę, a pełen profesjonalizm i szacunek do klienta pozwala mi z czystym sumieniem polecić Wam to biuro!
 • WIDOCZNE W SIECI OPINIE – gdybym sugerowała się opiniami i żalami niezadowolonych ludzi w internecie, nie zanurzyłabym stóp w Morzu Egejskim i nie zjadłabym najpyszniejszych lodów Bounty na świecie. Niektórym ludziom dogodzić się nie da, bo zawsze będzie coś nie tak; a bo słońce za mocno świeci, a po za dużo ludzi na plaży, a bo wanna mogłaby być odrobinę większa. Jeśli negatywne opinie przeważają, ok, można się zastanowić nad zmianą biura, kierunku bądź linii lotniczej. Jeśli jednak natraficie na „masakra, za małe łóżko”, „niby all inclusive a tylko 20 potraw” albo „omg, hotel ma już 15 lat i na jednej ze ścian schodziła farba”, jedźcie, zobaczcie tą schodzącą farbę na własne oczy, a później ze śmiechem oglądajcie wszystkie zdjęcia, powtarzając „A pamiętasz jak?”

 

fot. bezhasztagu

 

 • URLOP – spontaniczne wakacje nie zawsze oznaczają spontanicznego szefa, życzącego nam z uśmiechem na ustach udanego wypoczynku, prawda? 😀 Ja za to mogę życzyć Wam udanych łowów i mieć nadzieję, że szef okaże się (jak mój! 😀 ) wyrozumiały, a dzięki powyższym wskazówkom znajdziecie zadowalający Wasze podróżnicze wymagania wyjazd! 🙂

 

* Jeśli chcesz zerknąć na dostępne oferty last minute już teraz, wstawiam linki do stron internetowych, które ułatwią szukanie:

 1. fosterplanet
 2. lastowiec
 3. fly
 4. travelplanet
 5. traveliada
 6. wakacyjnipiraci
 7. rainbow

 

 

/ / / /

  you may like this post